بهترین سیستم مدیریت محتوای سئو-راهنما وردپرس

چرا وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا(CMS) برای سئو است؟

بهترین سیستم مدیریت محتوای سئو-راهنما وردپرس

وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو است.در سال 2003 وردپرس تنها یک سیستم برای وبلاگ نویسی بود که کاربران برای نوشتن وبلاگ و مقاله از آن استفاده می کردند.اما این سیستم قدرتمند روز به روز رشدکرد و به امکانات خود افزود. تا جایی که امروزه نه تنها به عنوان محبوب ترین و پرکاربرد ترین سیستم مدیریت محتوا تلقی می شود، بلکه 35% درصد از سایت های جهان توسط وردپرس ساخته می شود. اما دلیل آن چه می تواند باشد؟ وردپرس دارای چه امکاناتی است که آن را تا این حد محبوب و کاربردی کرده است؟چرا وردپرس برای سئو سایت مناسب تر است؟ تا پایان این مقاله با راهنما وردپرس همراه باشید تا پاسخ سوالاتتان را دریافت نمایید.

1. ux (تجربه کاربری) در بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو چگونه است؟

وردپرس دارای تجربه کاربری متناسبی است. پلاگین ها و پوسته های موجود در وردپرس بنحوی با هم هم خوانی دارند که باعث ایجاد سایتی زیبا، حرفه ای و کاربرپسند شده اند. این امکان موجب می شود تا کاربران از حضور در سایت ابراز رضایت کنند و نتیجه اش ماندگاری و صرف زمان بیشتری در سایت است. این امر باعث این می شود که نرخ خروج یا Bounce rate در صفحات ما کاهش پیدا کرده و باعث بهبود سئو و رشد سایت ما در نتایج گوگل شود.

بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو-یو ایکس

2.امکان ایجاد پیوند یکتای مناسب ومرتبط با مقاله

وردپرس این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از پیوندیکتا یا Permalink بتوانید به جای استفاده از اسامی فارسی که موجب ایجاد لینک هایی نامناسب و پر از اعداد و حروفی نامرتبط است، از پیوند یکتایی مناسب با موضوع مقاله و کلمه کلیدی استفاده کنید.

3.بهینه سازی عکس ها و تصاویر در بهترین سیستم مدیریت محتوا سایت

در وردپرس به راحتی می توانید با استفاده از پلاگین wp smush تصاویرتان را بهینه کنید. علاوه بر آن شما می توانید در خود تنظیمات وردپرس و قبل از بارگذاری عکس در صفحه مقالات یا محصولات خود ، اندازه آن را کوچک کنید. با این کار جلوی کند شدن صفحات شما گرفته می شود و صفحاتی پرسرعت تر و در نتیجه سئوی بهتر را تجربه خواهید کرد.علاوه برآن شما با قرار دادن متن جایگزین ، می توانید تصاویر خودرا برای ربات های گوگل بهینه کنید. با این کار تصاویر شما برای ربات های گوگل خواناتر خواهد بودو این امر در بهبود سئوی صفحات سایت شما بسیار تاثیر گذار است.

بهترین سیستم مدیریت محتوابرای سئو-بهینه سازی تصاویر

4.سرعت بالای لودشدن صفحات در بهترین سیستم مدیریت محتوا سایت

به جرات می توان گفت که مهم ترین عامل جذب کاربر و سئوی بهتر ، سرعت سایت می باشد.وردپرس با داشتن افزونه هایی کاربردی مانند: Auto optimize و short pixel image optimizer می تواند فایل ها و تصاویر شما را بهینه کند. این پلاگین ها فایل های شمارا فشرده می کنند.(مثلا چند فایل html را تبدیل به یک فایل می کنند) و یک کش از سایت شما تهیه می کنند و هنگام بارگذاری سایت توسط کاربران ،کش(cache) به نمایش گذاشته می شود.با اینکار سرعت بارگذاری سایت شما افزایش پیدا می کند و در نتیجه دارای رتبه بهتری در سئوی سایت خواهیدبود.

5.وردپرس راهی برای افزایش بازدید از طریق شبکه های اجتماعی

امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی رشد چشمگیری در بین کاربران داشته است.این موضوع باعث شده است که شبکه های اجتماعی بخصوص اینستاگرام ، راهی برای افزایش بازدید و به نوعی ساخت برند و تجارت تلقی گردد. حال جالب است بدانید که شبکه های اجتماعی راهی برای بهبود سئوی شما نیز می باشد.چون می توانند یک ترافیک عالی برای سایت ایجاد کنند.
خب پس حال داشتن ارتباط موثر با شبکه های اجتماعی و انتقال اطلاعات سایت به شبکه های اجتماعی موضوع مهمی تلقی می شود که باید در سیستم های مدیریت محتوا مورد توجه قرار گیرد.

اشتراک گذاری مطالب سایت 

با استفاده از وردپرس شما قادر خواهید بود که با استفاده از پلاگین های اشتراک گذاری، پلی برای انتقال اطلاعات سایتتان به شبکه های اجتماعی باز کنید.با اینکار کاربران قادر خواهند بود تا مطالب سایت شما را در شبکه های اجتماعی که در آن فعالیت دارند به اشتراک گذاشته و با اینکار موجب بازدید بیشتر و رشد بهتر شما در نتایج گوگل گردند.

بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو-شبکه های اجتماعی

6. وردپرس راهی برای افزودن خودکار مطالب سایت به social ها

همان طور که عرض کردیم ، استفاده از شبکه های اجتماعی نقش موثری در بهبود سئوی سایت دارد. حال باید شما بتوانید مطالب مفیدی را در شبکه های اجتماعی خود قرار دهید تا کاربران با مطالعه آنها جذب سایت شما گردند.حال 2 راه حل پیش روی شماست:

  • از ابتدا شروع به تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی خود کنید.اینکار نیازمند داشتن وقت کافی است.
  • با استفاده از فرآیندی بصورت خودکار مطالب سایت را به داخل شبکه های اجتماعی ایمپورت کنید.(Import).بااینکار هم در زمان صرفه جویی می کنید و هم می توانید تا کاربران را با مطالب و محتوای سایتتان آشنا کنید.

حال کسانی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند می توانند با استفاده از پلاگین هایی مثل wordpress to buffer و سایر روش ها ، محتوای سایتشان را در شبکه های اجتماعی بصورت خودکار قرار دهند و با اینکار هم در زمان صرفه جویی کنند و هم کاربران را بیشتر با محتوای سایتشان آشنا کنند. بدین ترتیب راه برای شناساندن بیشتر سایتتان به کاربران و جذب ترافیک بهتری در سایت باز می شود.

بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو-بافر

7.وردپرس بصورت ریسپانسیو طراحی شده است

در سالیان اخیر ، استفاده از گوشی همراه برای ورودبه فضای مجازی رشد چشمگیری داشته است. حال باید شما سایتی داشته باشید که از گوشی همراه پشتیبانی کند و در صورت ورود افراد با استفاده از تلفن همراه ، نمایش مناسبی از صفحه سایت شما داشته باشد .
به این فرآیند ریسپانسیو یا واکنش گرا کردن سایت می گویند که فرآیندی زمانبر و هزینه بردار است.

بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو-آمار استفاده از گوشی هوشمند
حال کافی است که شما از وردپرس استفاده نمایید. قالب های مورد استفاده در وردپرس، قالب هایی ریسپانسیو هستند و بصورت پیش فرض برای گوشی های همراه نیز طراحی شده اند.

8. پلاگین های وردپرس که مستقیما برای بهبود سئو طراحی شده است

علاوه بر موارد ذکرشده که در بهبود سئو تاثیر گذار است، وردپرس پلاگین خاصی مثل Yoast Seo دارد که مستقیما در بهبود سئو تاثیر گذار است.
شما می توانید با نصب این پلاگین ، در پایین تمامی مقالات و محصولات و صفحات خود ، سئوی صفحات را بررسی کنید.

بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو-یوآست سئو

9.ارتباط راحت با نرم افزارهای مختلف کاربردی

با وردپرس به راحتی می توانید با نصب پلاگین امکانات زیادی را به سایت خود اضافه کنید. چند مورد از مهم ترین پلاگین ها عبارتند از :

  • i themes security : پلاگینی امنیتی که تمام موارد مورد نیاز برای برقراری امنیت در سایت شما را بررسی می کند. با استفاده از آن می توانید سایتی امن را مدیریت کنید و جلو نفوذ هکرها گرفته شود.
  • Akismet : پلاگینی بسیار کاربردی که می توانید با استفاده از آن جلوی کامنت های اسپم را بگیرید.

همین طور سایر پلاگین های دیگری که با استفاده از آن می توانید در زمانی کوتاه ، امکانات بخصوصی را به سایت خود اضافه کنید.
با استفاده از این امکانات می توانید گامی بزرگ در بهبود سئوی سایت خود بردارید.

وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو

همان طورکه از ابتدا عرض نمودیم ، وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو است.در این مقاله سعی کردیم تا با ذکر مثال و دلیل ، این قضیه را به اثبات برسانیم. همانطور که مشاهده فرمودید، وردپرس نه تنها بهترین سیستم مدیریت محتواست بلکه برای سئو نیز بهترین است.شما نیز می توانید با نصب وردپرس و استفاده از قالب وردپرس ، از این امکانات فوق العاده استفاده کنید و به سوی پیشرفت و توسعه سایت خود گام بردارید.

بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو-وردپرس سئو

اشتراک گذاری

اگر این مقاله مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته است ، می توانید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
در ضمن راهنما وردپرس پاسخگوی سوالات بیشمار شما دوستان عزیز می باشد. به نظر شما کدام یک از موارد گفته شده بیشتر موجب فراگیری وردپرس شده است؟

 

 

 

 

 

راهنما وردپرس-نویسنده بهنام زارعی

من بهنام زارعی نویسنده این مقاله هستم.برای رسیدن به هدف و خواسته خود ساعت ها تلاش و کوشش کردم و هیچ چیز جلودار من نبود.با اراده آهنین ای که در درون همه شما عزیزان است می توانید تا درهای خوشبختی را به روی خود بگشایید. آری ، وردپرس راه تحقق اهداف من و شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.