فریلنسری- فریلنسر کیست

فریلنسر کیست ؟ چگونه می توانیم فریلنسر شویم ؟

فریلنسری- فریلنسر کیست
امروزه با گسترش تکنولوژی می توان کارهای بسیاری را با کامپیوتر و در دنیای اینترنت انجام داد. شکل کارهای امروزی در حال تغییر و رسیدن به حالت دورکاری است.این بدین منظور است که شما می توانید صرف نظر از داشتن مهارت های بالا در شرکت های مختلف و برای کارفرماهای مختلف مشغول به کار شوید. امروزه خیلی از شرکت های کوچک و بزرگ جهان برای گسترش کسب و کارخودشان نیاز به افرادی کاربلد دارند که با هزینه ای مقرون بصرفه کارها را برای آنها انجام دهند.
فریلنسرها به هیچ شرکتی تعهدی ندارند. آنها بصورت آزاد و بر اساس پروژه های موجود در دنیای وب و براساس اطلاعات شان در آن زمینه کار می کنند.
حال برای دانستن اطلاعات لازمه در مورد اینکه فریلنسری چیست و فریلنسر کیست ، تا پایان این مقاله با راهنما وردپرس همراه باشید. این مقاله را انتها مطالعه بفرمایید تا پاسخ سوال فریلنسری چیست را دریافت کنید. اطلاعات مفیدی در این مقاله بیان شده که ممکن است برای هرکدام از شما مفید باشد.

آنچه در این مقاله مطالعه می کنید : 

 • فریلنسر کیست؟
 • فریلنسر ها در کدام زمینه ها فعالیت دارند؟
 • فریلنسری را از کجا شروع کنیم؟
 • معایب و مزایای فریلنسری

فریلنسر کیست ؟

در واقع فریلنسری یعنی کارکردن بعنوان یک شخص یا شرکت مستقل ، به جای کارکردن و استخدام شدن برای شخصی دیگر است.
فریلنسرها خود اشتغال و کارآفرین هستند. آنها اغلب بعنوان پیمانکارانی مستقل شناخته می شوند.
با ظهور اقتصاد گیگ (gig-economy)در دنیای امروزی بیش از هرزمان دیگری در مورد فریلنسری صحبت می شود.این بدین دلیل است که امروزه تعداد فریلنسرها روز به روز در حال افزایش است.
یک مطالعه در سال 2019 در آمریکا توسط اتحادیه Upwork و Freelancers نشان می دهد که تنها در آمریکا 57 میلیون نفر بصورت فریلنسری یا آزادکار هستند. بر اساس همین مطالعه 53% این افراد در رنج سنی 18-22 سال هستند.

فریلنسرها در کدام زمینه ها فعالیت دارند؟

فریلنسری - فریلنسر کیست - مهارت های فریلنسر ها

عموما فریلنسر یا کارآزادها در صنایع هنری و علمی و فرهنگی که نیاز به خلاقیت دارند ، کاربرد دارد. حرفه هایی که اصطلاح کار آزاد در آنها رایج تر است عبارتند از : برنامه نویسی کامپیوتر ، طراحی وب ، موسیقی ، نویسندگی ، ترجمه و تصویرسازی ، گرافیک ، تولید و ساخت مستند و فیلم وصوت و بازیگری .
عمدتا در تمام زمینه های خلاق موجود می توان بصورت فریلنسری بکار پرداخت.این فرسلنسرها به هیچ شخصی تعهدی ندارند. در صورت بستن قرارداد با شخص کارفرما در موعد مقرر و بر اساس هزینه خواسته شده آن کار را با تایید کارفرما انجام می دهند.

فریلنسری را از کجا شروع کنیم؟

برای شروع کار فریلنسری باید یکسری نکات را رعایت کنید. اگر شما این قابلیت هارا در خود مشاهده می کنید و طبق برنامه پیش بروید ، می توانید تبدیل به یک فریلنسر موفق شوید.اولویت های لازم برای شروع کار فریلنسری چیست ؟ این اولویت ها عبارتند از :

 • در سایت های کاریابی عضو شوید و کارهای آزاد آنها را بررسی کنید.
 • سعی در مطالعه و افزایش مهارت های خود کنید.
 • پروفایل خود در سایت های کاریابی را بسازید
 • همیشه از عکس واقعی خود استفاده نمایید
 • نحوه برقراری ارتباط با مشتریان را بیاموزید

در سایت های کاریابی فریلنسرها عضو شوید

فریلنسر - فریلنسر کیست- عضویت در سایت های فریلنسری

همیشه سعی کنید از پلتفرم های کاریابی فریلنسینگ استفاده نمایید. در این سایت ها همیشه کار آزاد وجود دارد. ضمن اینکه صفحات اجتماعی مثل لینکدین نیز بسیار کاربردی است. شما در این پلتفرم ها و سایت ها می توانید خیلی راحت با کارفرماهای مختلف ارتباط برقرار کنید. این سایت ها امنیت های لازم مابین کارفرما و فریلنسرها را برقرار می کنند.هر کاری که در این سایت ها برعهده می گیرید در پنل شما ثبت می گردد.این تعهد خودش یک نوع قرارداد فی مابین است که فریلنسر موظف است در موعد مقرر پروژه خواسته شده را به کارفرما تحویل دهد. در صورت عدم رضایت کارفرماهای متفاوت و کم کاری فریلنسر امکان ثبت گزارش منفی برای فریلنسر و شاید از دست دادن کارش در پلتفرم مذکور است.

سعی در مطالعه و افزایش مهارت های خود برای فریلنسر شدن کنید

شما در کار فریلنسری قبل از هرچیزی باید رئیس خود باشید.بصورت منظم باشید.هر زمان که خواستید می توانید کار خود را آغاز کنید.
هرزمان که خواستید می توانید به مرخصی بروید.ولی خب دیگر چون استخدام جایی نیستید در آن زمان مرخصی حقوقی به شما پرداخت نمی شود.
در صورتی که علاقه مند به فریلنسر شدن هستید ،می بایستید با یک برنامه منظم کار کنید.خودتان رییس خودتان باشید. برای ساعات شبانه روز خود برنامه ریزی کنید. در نهایت پروژه هایی را برای ارائه به کارفرمایان به عنوان نمونه کار آماده کنید.

درسایت های کاریابی فریلنسری برای خود پروفایل بسازید

اکثر سایت های فریلنسری دارای یکسری فرم ها هستند که شما باید تکمیل نمایید.در هنگام پرکردن این فرم ها سعی کنید به دقت آنها را پرنمایید. با اینکار کارفرماها بیشتر و بهتر می توانند با سطح مهارت های شما آشنا شوند. سوالاتی در زمینه مهارت ها ، نمونه کار ها، اطلاعات شخصی ، میزان تحصیلات و مدت انجام کار و تجربه شما در این فرم ها مورد سنجش قرار می گیرد.
لازم نیست بسیار طولانی توضیح دهید. بلکه بصورت مختصر ولی مفید و با ذکر تمامی مهارت ها .

همیشه از عکس واقعی خود در پلتفرم های فریلنسری استفاده نمایید

از عکس واقعی خود استفاده نمایید. با اینکار کارفرمایان بهتر با شما ارتباط برقرار می کنند. آنها شناخت خاصی نسبت به شما ندارند. پس عکس پروفایل شما می توانید در نحوه تصمیم گیری آنها بسیار تاثیرگذار باشد.
مثلا اگر در زمینه کامپیوتر و برنامه نویسی فعالیت دارید یک عکس از خود در حال برنامه نویسی یا محیط نرم افزارهای برنامه نویس ارائه دهید. اینکار موجب می شود کارفرما تصویر بهتری از شما در ذهن خود بسازد.

نحوه برقراری ارتباط با مشتریان را بیاموزید

فریلنسر - فریلنسری - ارتباط موثر فریلنسر با کارفرمایان

همیشه در پروژه ای که برعهده می گیرید نهایت دقت را به خرج دهید. سعی کنید کارهای باکیفیت بالا به مشتریان ارائه دهید. با اینکار احتمال رشد و تایید شکا توسط کارفرمایان بسیار بالاست.سعی کنید ارتباط خود با مشتریان را به نحوی احسن برقرار سازید.
به طوری همیشه ابهامات و سوالات کارفرمایان را برطرف سازید تا مورد اعتماد آنان قرار گیرید. سعی کنید به تبلیغ نمونه کارها و خدمات خود در شبکه های اجتماعی و سایت خود بپردازید. باید تلاش خود را برای دیده شده انجام بدهید تا بتوانید به عنوان یک فریلنسر قدرتمند و با مهارت شناخته شوید.

معایب و مزایای فریلنسری چیست؟

فریلنسری دارای معایب و مزایایی است که در این بخش به شرح آن ها می پردازیم . مزایای فریلنسری شامل :

 • عدم نیاز به سرمایه اولیه آنچنانی
 • رییس خودبودن و نداشتن یک ارشد برای القای دستورات به شما
 • ساعات کاریتان را خودتان مدیریت می کنید.

از جمله معایب فریلنسری را می توان موارد زیر نامید:

 • در فریلنسری چون استخدام جایی نیستیم ، بیمه و مزایای بازنشستگی نداریم. مگر آنکه خودمان برای ثبت بیمه برای خودمان اقدام نماییم.
 • عدم ایجاد امنیت شغلی
 • نداشتن حقوق ثابت
 • در خیلی مواقع و ماه ها شاید بدون حقوق و در آمد باشیم .

کلام آخر در مورد فریلنسری

فریلنسری با تمام معایبی که در بالا ذکر شد ، کاری بسیار سودمند نیز می تواند باشد.بدین صورت که شما اختیار زمان خود را در دست دارید و می توانید از آنها در پیشبرد اهداف خود استفاده نمایید.اگر در این کار به اندازه کافی مهارت کسب کنید و در هر حرفه ای که هستید مطالعه لازم را داشته باشید، می توانید برای آینده خود نتایج قابل قبولی را از الآن تصور کنید. با تمامی سختی هایی  که در اینکار خصوصا در ابتدای کار تجربه می کنید اما ارزشش را دارد که این سختی ها را تحمل کنید . هیچ گاه ناامید نشوید و این را بدانید که در این کار می توانید آینده شغلی بهتری نسبت به مشاغل استخدامی برای خود ایجاد نمایید.

فریلنسر کیست؟

در صورتی که این مقاله مورد پسند شما همراهان عزیز قرار گرفته است می توانید آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
راهنما وردپرس پاسخگوی سوالات شما عزیزان در بخش دیدگاه ها می باشد. نظرات و سوالات خود را در این بخش با ما به اشتراک بگذارید.نظر شما در مورد فریلنسری چیست ؟ آیا ارزشش را دارد که پای اینکار ایستاد و تلاش کرد؟ به نظر شما در چه حوزه های دیگری می توان بصورت فریلنسری مشغول بکار شد؟

 

 

 

راهنما وردپرس-نویسنده بهنام زارعی

من بهنام زارعی نویسنده این مقاله هستم.برای رسیدن به هدف و خواسته خود ساعت ها تلاش و کوشش کردم و هیچ چیز جلودار من نبود.با اراده آهنین ای که در درون همه شما عزیزان است می توانید تا درهای خوشبختی را به روی خود بگشایید. آری ، وردپرس راه تحقق اهداف من و شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.