غیر فعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس- عدم نمایش خطاهای php در وردپرس

نحوه غیر فعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس

غیر فعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس- عدم نمایش خطاهای php در وردپرس
گاهی اوقات خطاهایی که php به کاربر می دهد بسیار حوصله سربر است و اجازه کار را به کاربران نمی دهد.حتما شما نیز تابحال با این مشکل روبرو شده اید. بدین منظور ما در این مقاله قصد داریم تا آموزش غیرفعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس را به شما آموزش بدهیم.پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
خطاهای php کاربران را در محیط پیشخوان یا مدیریت وردپرس اذیت می کند. به نحوی که شما خطاهایی را در صفحه خود مشاهده می کنید و این اجازه عملکرد بهتر را از شما می گیرد. در چنین شرایطی هشدار هایی برای رفع مشکل به وجود آمده برای سایتتان توسط php ارسال می گردد.
ما در این مقاله نحوه غیرفعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس را آموزش می دهیم.پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش غیرفعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس

خطاهایی که شما در مدیریت سایتتان مشاهده می کنید مربوط به نکات ریشه ای و برنامه نویسی سایت است. تداخل چند افزونه با هم ، تداخل افزونه جدید نصب شده با قالب وردپرس شما ، خطای سرور داخلی و خطای syntax برنامه نویسی php و از این قبیل موارد جزئ مواردی هستند که اجازه بارگذاری سایت شما را نمی دهند و سایت شما از دسترس تان خارج می شود. اما مواردی که موضوع بحث ماست مواردی هستند که اصطلاحا دیباگ (debug) نام دارد.در حقیقت هدف از ایجاد این خطاها برای کمک به صاحبان سایت ها و توسعه دهندگان وب برای رفع باگ های موجود در کدهایشان است.
حال ارسال بیش از حد این ارور ها توسط php می تواند بسیار آزاردهنده باشد. پس ما در اینجا نسبت به غیرفعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس اقدام می نماییم.

غیرفعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس

 بطور کلی خطاهای php یکسری اخطارهایی هستند که در بارگذاری سایت شما نیز هیچ گونه اختلالی ایجاد نمی کنند.یعنی با وجود داشتن چنین ارورهایی باز هم سایت شما برای کاربران نمایش داده می شود .ولی در این شرایط خطاهایی برای آنها نمایش داده می شود.
این خطاها ناشی از مشکلاتی است که در برنامه نویسی وبسایت شما وجود دارد.امکان دارد هر برنامه نویسی در نوشتن سایت خود دچار اشتباهاتی شود که با این اخطارها می تواند آنها را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام نماید.

مشکل خطاهای PHP

خب با این حال پس مشکل این خطاهای php در کجاست؟این مشکل از آنجایی مشخص می شود که این اخطارها برای کاربران شما قابل نمایش باشند.در اینجا یک سابقه ی بد برای سایت شما لحاظ می شود که امکان دارد تعداد زیادی از کاربران تحت تاثیر این مشکلات و تصور عدم حرفه ای بودن شما از سایت شما خارج شوند. پس شما باید سعی کنید تا آنها را از دید کاربران مخفی کنید.
 پس با یک دید کلی می توان گفت که بعضی از اخطار های php اخطارهایی هستند که باید حتما ابتدا آنها را رفع نمود.یعنی در غیر اینصورت سایت از کار می افتد.ولی بعضی از اخطارها که بمنظور رفع خطاهای برنامه نویسی سایت است سایت را از کار نمی اندازد ولی بهتر است که رفع شود و یا حداقل با انجام تنظیماتی ، نمایش آن را لغو کنیم.تا برای کاربران سایت ما نمایش داده نشود.
 در ادامه بدین منظور ما یکسری دستورالعمل ها را در اختیار شما قرار می دهیم تا نسبت به رفع این مشکل اقدام فرمایید.

غیرفعال سازی نمایش خطاهای PHP در وردپرس

برای غیرفعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس شما، لازمه که در ابتدا به پنل هاست خودتان دسترسی داشته باشید.


غیر فعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس-عدم نمایش خطاهای php در وردپرس-هاست سایت

پس از اینکار در پنل هاست خودتان وارد بخش File Manager شوید.سپس در این قسمت وارد بخش Public_html و سپس فایل wp-config.php شوید.حال قطعه کد زیر را در آن پیدا کنید.

غیرفعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس - عدم نمایش خطاهای php در وردپرس-فایل wpconfig
define(‘WP_DEBUG’, true);

اگر در قطعه کد بالا بجای کلمه “true” کلمه “False” را جایگزین نمایید، میبینید که این اخطارها را دیگر نمایش نمی دهد. در صورتی که این اتفاق رخ نداد می توانید از قطعه کد زیر بجای کد بالا استفاده نمایید و آنرا جایگزین آن نمایید.

ini_set(‘display_errors’,’Off’);
ini_set(‘error_reporting’, E_ALL );
define(‘WP_DEBUG’, false);
define(‘WP_DEBUG_DISPLAY’, false);

 

در نهایت تغییرات را ذخیره نموده و به سایت خود برگردید . می بینید که اخطارها دیگر نمایش داده نمی شوند.

غیر فعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس-عدم نمایش خطاهای php در وردپرس-دیباگ

فعال کردن نمایش خطا در وردپرس

حال برعکس این قضیه نیز امکان پذیر است.یعنی شما در بعضی مواقع می خواهید تا این خطاها را در سایت خود نمایش دهید تا متوجه ایراد در برنامه نویسی سایت خود شوید و در جهت رفع آنها اقدامات لازم را انجام دهید.
حال برای اینکار نیز کافی است تا بر طبق مراحل قبلی کار کنید. ولی اینبار کافی است که بجای کد قبلی رشته کد زیر را قرار دهید.

 

define(‘WP_DEBUG’, true);
define(‘WP_DEBUG_DISPLAY’, true);

حال بعد از قراردادن کد بالا در فایل wp-config.php خود می توانید این ارور های PHP را مشاهده کرده و ایرادات آنرا برطرف سازید.

غیرفعال سازی نمایش خطاهای php در وردپرس-عدم نمایش خطاهای php در وردپرس-دیباگ

نتیجه گیری

همان طور که از ابتدای مقاله عرض نمودیم ارور های PHP در دوحالت امکان دارد برای شما رخ بدهد. یک حالت بیانگر مشکلی جدی در ساختار سایت شماست. باید حتما ابتدا نسبت به رفع مشکل مذکور اقدام نمایید. سپس صفحه سایت در اختیار شما قرار می گیرد.ولی نوع دیگر این ارورها مربوط به مشکلات برنامه نویسی سایت شماست.این خطاها مشکلی برای راه اندازی سایت شما ایجاد نمی کند. ولی نمایش آن برای کاربران یک تصویر ناپسند و غیر حرفه ای از شما در خاطر کاربرانتان برجا می گذارد .در نتیجه موجب کاهش یا از دست دادن کاربران سایتتان شود.
پس در نتیجه بهتر است که با استفاده از کدهای ذکر شده در این مقاله نسبت به رفع این مشکل اقدام فرمایید .
در این مقاله سعی شد تا نحوه غیرفعال سازی نمایش خطاهای PHP در وردپرس را به شما عزیزان آموزش دهیم.

چنانچه این مقاله مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته است ، خوشحال می شویم آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
راهنما وردپرس پاسخگوی سوالات شما عزیزان در بخش دیدگاه ها می باشد.

 

راهنما وردپرس-نویسنده بهنام زارعی

من بهنام زارعی نویسنده این مقاله هستم.برای رسیدن به هدف و خواسته خود ساعت ها تلاش و کوشش کردم و هیچ چیز جلودار من نبود.با اراده آهنین ای که در درون همه شما عزیزان است می توانید تا درهای خوشبختی را به روی خود بگشایید. آری ، وردپرس راه تحقق اهداف من و شماست.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.