بازاریابی در لینکدین

بازاریابی در لینکدین

بازاریابی در لینکدین - آموزش بازاریابی در لینکدیناستفاده از شبکه های اجتماعی برای کسب و کارهای اینترنتی ارزشی فراوان دارد. با استفاده از آنها می توانید به معرفی کسب وکارهای خود به عموم کاربران بپردازید. در این بین شبکه اجتماعی لینکدین دارای ارزش بسیار بالایی برای فریلنسرها و دیجیتال مارکتر هاست. چرا که در لینکدین شما می توانید خود را به بهترین شرکت ها و  کارفرمایان برتر جهان معرفی نموده و از طریق آن بتوانید پروژه دریافت نمایید و کسب درآمد کنید. برای اینکه با طریقه کار با این شبکه اجتماعی و آموزش بازاریابی در لینکدین بیشتر آشنا شوید ، تا پایان این مقاله با راهنما وردپرس همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید : 

 • آموزش بازاریابی در لینکدین
 • مزایای بازاریابی در لینکدین
 • چطور با لینکدین کسب و کارمان را گسترش دهیم؟
 • لینکدین مارکتینگ یا بازاریابی لینکدین به چه معناست؟
 • معرفی تغییرات بازاریابی در لینکدین
 • راهکارهای قدرتمند برای بازاریابی در لینکدین
 • آنالیز بازاریابی در لینکدین
 • هزینه بازاریابی در لینکدین

آموزش بازاریابی در لینکدین

لینکدین یکی از گسترده ترین شبکه های اجتماعی متخصصین کسب و کارها در دنیا است.با استفاده از آن می توانید امکان شبکه سازی قدرتمند ،معرفی مشاغل،کاریابی و گسترش کسب و کار با آن داشته باشید.لینکدین شبکه اجتماعی پیشرفته است که برای معرفی مشاغل(کسب و کار) و ارتباط بین مدیران است.آموزش بازاریابی در لینکدین و بطور کلی شبکه های اجتماعی تاثیر بسزایی در در یافت بک لینک و رشد در رتبه بندی گوگل دارند. پس می توان با آشنایی بیشتر با بازاریابی در این شبکه اجتماعی قدرتمند، خود را برای حضور در جمع نتایج برتر گوگل آماده کنیم.

 مزایای بازاریابی در لینکدین

 1. اکانت ها و پروفایل های افراد و برندها در این شبکه اجتماعی واقعی هستند.از این طریق می توانید با مدیران و متخصصان بصورت مستقیم در ارتباط باشید.در غیر این صورت برای ملاقات با آنها باید زمان زیادی را منتظر بمانید.
 2. این شبکه یکی از بهترین بسترهای بازاریابی B2B در جهان است. از طریق آن میتوانیم محصولات و خدماتمان را به راحتی به مدیران ارشد کسب و کارهای مختلف معرفی کنیم.
  البته ناگفته نماند که در حال حاضر از ظرفیت های تبلیغاتی این بستر به خصوص در ایران استفاده نمی شود.

چطور با لینکدین کسب و کارمان را گسترش دهیم؟

برای اینکه بتوانیم کسب و کارمان را گسترش دهیم باید یکسری از قوانین را رعایت نماییم. هرچه برندسازی بهتر و شبکه سازی
قوی تری داشته باشید می توانید وسعت فعالیتتان را بیشتر کنید.برای این منظور باید با آموزش بازاریابی در لینکدین آشنا باشید. برای گسترش کسب و کارتان حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • پروفایل حرفه ای و کامل داشته باشید : یکی از مهمترین نکات بازاریابی در لینکدین ساخت صفحه پروفایل حرفه ای و دقیق است.چون شما در میان متخصصان کسب و کارهای دیگر هستید.اگر کاربری اطلاعات کسب و کار شما را جستجو کند اول از همه تنها چیزی که به چشم او خواهد آمد،صفحه پروفایل شماست.لینکدین فضایی نیست که بتوانید در آن از عکس های فیک و یا نام کاربری های اشتباه استفاده کنید.بنابراین اطلاعات خود را درست و کامل وارد نمایید و زمینه ی فعالیت،آدرس سایت خود را بنویسید.همچنین اطلاعات تماس خود را نیز درج نمایید.

بازاریابی در لینکدین - آموزش بازاریابی در لینکدین - ساخت پروفایل حرفه ای

 • یک شبکه قوی بسازید : یکی دیگر از اهداف مهم لینکدین شبکه سازی است.در نتیجه هرچه شما بتوانید ایده ارتباط خود را گسترده تر کنید،وقت بیشتری روی آن بگذارید ،گسترش بیشتری در کسب و کارتان ایجاد میشود .بدین ترتیب در معرض دید افراد بیشتری قرار می گیرید.

بازاریابی در لینکدین - آموزش بازاریابی در لینکدین - شبکه سازی در لینکدین

 • محتوای خود را به روز کنید : یکی از بهترین بسترهای رایگان برای انتشار محتوا،مقالات لینکدین است.بنابراین تمام سعی خود را برای تولید محتوای جذاب و کاربردی بکنید، تا بتوانید به عنوان یک منبع قابل اعتماد باشید. تا دیگران بتوانند از اطلاعات شما بهترین بهره را ببرند. در ضمن این نکته را فراموش نکنید که اگر میخواهید همیشه پایدار بمانید اطلاعات خود را به روز نگه دارید و جدیدترین اخبار مربوط به حوزه کاری و خدمات جدید را پوشش دهید.

گسترش کسب و کارها با لینکدین (ادامه موارد)

 • فرهنگ لینکدین را یاد بگیرید: هر فردی برای حضور در شبکه های اجتماعی باید فرهنگ استفاده از آن را بلد باشد. طبیعتا فرهنگ لینکدین با فرهنگ شبکه های دیگر متفاوت است.هرگز فراموش نکنید که لینکدین نباید به شبکه های اجتماعی دیگر تبدیل شود.شما میتوانید از آن برای برقراری ارتباط مستمر،تولید محتوای حرفه ای،بازاریابی ،تبلیغات و شبکه سازی استفاده کنید. در نتیجه بیشتر دیده شوید و کسب و کارتان را به متخصصان بیشتری معرفی کنید.
 • عضویت در گروه های تخصصی : عضویت در گروه های تخصصی و مختلف و فعالیت در آن ها میتواند به شما در گسترش کسب و کارتان کمک زیادی کند. این کار باعث می شود کاربران آگاهی بیشتری نسبت به برندتان داشته باشند و افراد زیادی شما را ببینند.
 • زمینه ی فعالیت خود را مشخص کنید: حتما شما دوست دارید که دیگران خیلی راحت و سریع شما را پیدا کنند و بتوانید با دیگر کسب و کارهای حوزه خود در ارتباط باشید.بنابراین زمینه ای که در آن فعالیت دارید را باید به درستی درج نمایید تا بتوانند راحت شما را پیدا بکنند.

لینکدین مارکتینگ یا بازاریابی لینکدین به چه معناست؟

لینکدین مارکتینگ یا همان بازاریابی لینکدین یکی از زیرمجموعه های بازاریابی شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ است . می توانید از آن برای برقراری ارتباط مستمر،ارزش آفرینی،جلب اعتماد مخاطبان تعریف کرد.
بازاریابی در لینکدین به این معناست که ما از طریق این شبکه هرچه سریع تر به اهداف خود برسیم. در دنیای امروزی همه چیز در فروش مستقیم محدود نمیشود. در این شبکه ابتدا باید با برقراری ارتباط و تولید محتوا درست با دیگر مخاطبان ارتباط برقرار کنید تا بتوانید به راحتی محصولات و خدماتتان را ارائه دهید.

معرفی تغییرات بازاریابی در لینکدین

با اینکه مدتی قبل خیلی از افراد بازاریابی در لینکدین را جدی نگرفته بودند اما این شبکه در حال ترقی بوده و خیلی از افراد را شگفت زده کرده است.مدیران حاضر در این شبکه تماما سعی خود را دارند تا با تبلیغات مستمر لینکدین را طوری گسترش دهند تا کسب و کارهای بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.از سری تغییرات این مجموعه می توان موارد زیر را نام برد :

 • تبلیغات مستمر : برای تبلیغات خود روش های خلاقانه و جذاب در نظر بگیرید. مانند تبلیغات بازاریابی محتوایی یا ویدیویی و… . با توجه به اینکه تماشاگران شما کسب و کارها و مدیران ارشد هستند ، بیشترین زمان خود را برای تبلیغ حرفه ای و جذاب بگذارید.
 • تغییر الگوریتم ها: الگوریتم هایی مانند اینستاگرام و گوگل و دیگر بسترها همیشه در حال تغییر هستند و مخاطبان برای آنها در اولویت قرار دارند.لینکدین نیز همین روند را در پیش دارد و تلاش میکند بهترین تجربه کاری را فراهم نماید .این پلتفرم کسب و کارها را وادار میکند که به نیاز های مخاطبان خود توجه ی ویژه ای داشته باشند.
 • جمع آوری داده ها و تحلیل آن ها : این روزها یکی از مواردی که در لینکدین اهمیت بسیار زیادی دارد اطلاعات و تحلیل آن هاست.شما میتوانید با تحلیل درست بسیاری از نیازهای مخاطبتان را برآورده کنید و برای آینده برنامه ریزی کنید.

راهکارهای قدرتمند برای بازاریابی در لینکدین

شاید برای شما تا به الان این سوال پیش آمده باشد که چه راهکارهایی برای قدرتمند کردن بازاریابی ما در لینکدین وجود دارد. از جمله این راهکار ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • حرفه ای بودن پروفایل : قبلا هم به این مطلب اشاره کردیم اما اگر بخواهیم کمی واضح تر صحبت کنیم تنها کاری که باید انجام دهیم این است که اول از همه یک تصویر لوگو حرفه ای برای خود بسازیم. سپس در پروفایل خود نام دقیق کسب و کار،اطلاعات تماس،معرفی دقیق محصولات،آدرس سایت و استفاده از کلمات کلیدی که خیلی مفید واقع شده است را در اولویت قرار دهیم.
 • فعال بودن در گروه های دیگر و ساخت گروه تخصصی:
  سعی کنید درگروه های دیگر حضور داشته باشید و در نظریه های دیگران شرکت کنید یا گروه تخصصی خود را داشته باشید چون با این کار هم در حال معرفی برند خود هستید و هم میتوانید محتوا خود را انتشار دهید و این امر باعث بیشتر دیده شدن شما می شود.

بازاریابی در لینکدین - آموزش بازاریابی در لینکدین - ساخت گروه در لینکدین

 • بررسی رقبا : شما با تحلیل کردن رقبا خود میتوانید متوجه فعالیت های آنها شوید. در نتیجه میتواند برای شما کمک کننده باشد . مخصوصا برای کسانی که تازه اول راه قراردارند.بررسی کنید که برای آینده خود چه برنامه هایی دارند و چه کلمه ای را بعنوان کلمه کلیدی قرار داده اند و چه محتوایی را منتشر می کنند.
 • انتشار عکس و محتوای گرافیکی : با توجه به فعالیتتان در شبکه اجتماعی های دیگر حتما متوجه این امر شده اید که تولید محتوای تصویری اغلب اوقات نتیجه بهتری دارد.دلیل آن هم روشن است چون مغز انسانها دریافت بهتری از تصاویر دارند. پس در نتیجه در کنار محتواهای خود از تصاویر جذاب نیز در پست های خود استفاده کنید تا پیشرفت بهتری داشته باشید.

آنالیز بازاریابی در لینکدین

بعد از اجرای تمام موارد باید بررسی کنیم که آیا محتوا تبلیغاتی ما موثر بوده است؟ آیا توانسته ایم به اهداف کلیدی خود برسیم؟ فقط باید این چند مرحله را بدرستی تحلیل کرده و با آنها آشنا باشیم :

 1. مرحله اول : آنالیز میزان آگاهی یا Awareness : اولین مرحله همانطور که مشخص است آنالیز میزان آگاهیست.در این مرحله باید میزان آگاهی مخاطبان از محصولاتمان را مورد تحلیل قراردهیم . برای اینکار میتوانیم از این فاکتورها استفاده کنیم :
  تعداد مخاطبان یا connectionها : هرچه به تعداد مخاطبانتان افزوده شود در نتیجه تبلیغات شما نیز بیشتر دیده میشود.
  حتما تعداد آنهارا یادداشت کنید تا از کاهش و افزایش آنها باخبر شوید.
  تعداد لایک ها و اشتراک گذاری ها : یک کمپین تبلیغاتی برای خود بسازید . با دیده شدن بیشتر این کمپین موفقیت شما نیز افزایش پیدا میکند. لایک کردن و اشتراک گذاری محتوا نیز از ملاک های مهم برای دیده شدن است . پس لایک بیشتر مساوی است با دیده شدن بیشتر .در نتیجه هر محتوایی که اصطلاحا “لایک خور” داشته باشد به راحتی شناسایی میشود.
 2. مرحله دوم : آنالیز میزان جلب توجه یا Consideration : 
  بعد از اجرا کردن برنامه تبلیغاتی باید بررسی کنید که چقدر مورد توجه مخاطبان بوده است.با طراحی یک کال تو اکشن (CTA) کاربران را به سمت صفحه خود هدایت نمایید.
 3. مرحله سوم : آنالیز میزان فروش : آخرین مرحله نیز میزان فروش است. هدف نهایی ما نیز همین می باشد و در این بخش مورد سنجش قرار می دهیم.گاهی اوقات با وجود تمام سعی و تلاشی که کرده اید و بالا بودن مخاطبانتان ،میزان فروش شما همچنان کم است.در این شرایط به احتمال زیاد شما نتوانسته اید مخاطبان خود را به مشتری تبدیل کنید.تعامل خود با مخاطبانتان را افزایش دهید.با آنها در ارتباط باشید و آنها را از محصولات خود آگاه کنید. البته زیاده روی در این کار نیز میتواند نتیجه عکس بدهد!

هزینه بازاریابی

تمامی شبکه های اجتماعی پلن های تبلیغاتی دارند که برای استفاده از آنها نیاز به پرداخت هزینه می باشد. اما هزینه پلن های لینکدین کمی بیشتر است که البته ناگفته نماند نتیجه و اثر بخشی آن نیز بهتر بوده است.کمترین هزینه به صورت زیر می باشد:

 • 10دلار به ازای هر کمپین
 • 2دلار به ازای هر هزینه در ازای کلیک(cpc) ،هزینه در ازای هزار بازدید(cpm) و هزینه در ازای هر ارسال(cps)
 • روزانه 10دلار به ازای هرکمپین

نتیجه نهایی

امروزه برای رقابت در بازاریابی های اینترنتی و پیشرفت در این کسب و کارها ، باید از روش های هوشمندانه استفاده کنید. یکی از این روش ها آنالیز بازاریابی لینکدین است. ازطریق آن می توان با نقاط مثبت و منفی یک مارکتینگ آشنا شد.
ما در مقاله آموزش بازاریابی لینکدین تمام سعی خود را کرده ایم که شما را با آنالیز بازاریابی در شبکه آشنا کنیم.امیدواریم تاثیر مثبت در بازاریابی تان داشته باشد.
در صورتی که این مقاله مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته است ، خوشحال می شویم آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
راهنما وردپرس پاسخگوی سوالات بیشمار شما عزیزان در بخش دیدگاه ها می باشد. بنظر شما کدام شبکه های اجتماعی بیشترین تاثیر را در افزایش بازدید و شناخته شده سایت شما دارد ؟ لینکدین تا چه اندازه در رشد سایت تاثیر گذار است ؟ شما چه روش های دیگری را برای بهتر شدن بازاریابی در لینکدین پیشنهاد می کنید؟

 

راهنما وردپرس-نویسنده بهنام زارعی

من بهنام زارعی نویسنده این مقاله هستم.برای رسیدن به هدف و خواسته خود ساعت ها تلاش و کوشش کردم و هیچ چیز جلودار من نبود.با اراده آهنین ای که در درون همه شما عزیزان است می توانید تا درهای خوشبختی را به روی خود بگشایید. آری ، وردپرس راه تحقق اهداف من و شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.