افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب

افزایش سرعت صفحه وب برای بارگذاری سریع تر

   افزایش سرعت بارگذاری صفحات وبمدت هاست که زمان بارگذاری صفحه از فاکتورهای مهم رتبه بندی گوگل بوده است.هم چنین در سال 2018 سرعت صفحه موبایل نیز به یک عامل رتبه بندی تبدیل شده است.10 اهرم مهم برای تسریع زمان بارگذاری صفحات و بهبود تجربه بازدیدکنندگان سایت وجود دارد.سرعت صفحه یک عامل بسیار کلیدی است.اگر زمان بارگذاری صفحه شما کند باشد، بر ماندگاری کاربر در سایت شما ، بانس ریت و درآمدزایی سایت شما بسیار تاثیر گذار است.در این مقاله سعی داریم تا شما را با عوامل تاثیر گذار بر افزایش سرعت صفحات وب و راه های کاهش زمان بارگذاری صفحات سایت شما آشنا کنیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

افزایش سرعت صفحات وب

سرعت سایت همیشه یکی از معیارهای رتبه بندی گوگل بوده است.حق امتیاز سرعت سایت گوگل در 4 فوریه 2014 اعطا شده است.
با تمرکز بر روی سرعت بارگذاری صفحات وب در دسکتاپ، سرعت صفحه موبایل نیز در سال 2018 بعنوان یک معیار مهم اتخاذ گردید.
بنابراین توجه بر روی سرعت بارگذاری صفخات موبایل بیش از پیش دارای اهمیت شده است.
سایت هایی که به سرعت بارگیری می شوند در بیشتر معیارهای بازاریابی و سئو عملکرد بهتری دارند.برای این ادعا می توانید به نتایج جستجوی ارگانیک، تعامل سایت ها ، نرخ تبدیل و نرخ پرش و وفاداری مشتریان و کاربران سایت توجه نمایید.
بر اساس تحقیقات گوگل ، بهبود سرعت بارگذاری صفحات وب به میزان 0.1 ثانیه می تواند نرخ تبدیل شما را تا 10 درصد افزایش دهد.این موضوع موجب جذب کاربران بیشتر و درنتیجه خریداران بیشتری به سایت شما می شود.

افزایش سرعت صفحات وب

مطالعات صورت گرفته درباره افزایش سرعت صفحات وب

طبق مطالعات دیگری که توسط گوگل صورت گرفته است، 53% از کاربران وب سایت ها را با بیش از سه ثانیه تاخیر در لود صفحات رها می کنند.در این آمار وب سایت های سریع تر در مقایسه با سایت های کندتر دارای میانگین نشست (session) بالاتری هستند و دارای نرخ پرش(bounce rate) کمتری هستند.سایت های سریع تر دارای درآمد دوبرابری نسبت به سایت های کندتر هستند.
زمان بارگذاری سریع تر صفحات دارای مزایایی در بهبود عملکرد وب سایت از جمله بازدید بیشتر از صفحات ، نرخ تبدیل بالاتر و درآمد بیشتر را به همراه دارد.

Google Core Web Vitals(CWV)

Web Vitals ابتکاری توسط گوگل است که راهنمایی هایی را برای سیگنال های باکیفیت ارائه می دهد.این امکان به مدیران سایت ها راهکارهایی در جهت بهبود سرعت سایتشان و ثبت تجربه بهتری برای کاربران سایت ارائه می دهد.
علاوه بر این گوگل اعلام کرده است که Core Web Vitals به مرور زمان به یک فاکتور مهم برای رتبه بندی نتایج ارگانیک گوگل تبدیل خواهد شد.

 معیارهای اصلی Google Core Web

افزایش سرعت صفحات وب

همانطور که در شکل مشاهده می کنید Google Core Web Vitals بر روی سه معیار زیر تاکید دارد.هرچند امکان تغییر این الگوریتم ها وجود دارد. ولی این سه معیار جزئ اصلی ترین معیارهای Core Web Vitals می باشد:

 •  Largest Contentful Paint : عملکرد بارگیری را اندازه گیری می کند و باید در عرض 2.5 ثانیه از زمانی که صفحه شروع به بارگیری می کند، رخ دهد.
 • First Input Delay(FID) : زمان تعامل با سرور را اندازه گیری می کند و باید کمتر از 100 میلی ثانیه باشد.
 • Cumulative Layout Shift (CLS): ثبات بصری را اندازه گیری می کند و باید کمتر از 0.1 ثانیه باشد.(یک معیار برای تغییر غیر منتظره عناصر وب درهنگام لود شدن صفحه وب برای کاربر است. یعنی اینکه می خواهید بر روی یک قسمت صفحه کلید کنید و به یکباره یک بخش دیگر باز می شود.)

نحوه بهبود زمان بارگذاری صفحات وب

در این مقاله 10 اهرم مهم برای افزایش سرعت عملکرد وب سایت ها قرار داده ایم.با بکارگیری این راهکارها می توانید سرعت وب سایت خود را بهینه کنید و در مقابل افزایش کاربر و درآمد بهتر و رتبه بندی بهتر در نتایج گوگل را تجربه کنید.این موارد شامل :

 1. استفاده از یک سرور (میزبان) پرسرعت : بهینه سازی سرعت صفحات وب با داشتن زیرساخت مناسب شروع می شود.قبل از هرچیزی مطمئن شوید که از یک سرور پر سرعت استفاده می کنید.سایت خود را روی یک سرور اختصاصی و با سرعت بالا میزبانی کنید.جتی اگر سایت شما دارای طراحی تمیز و کدهایی بهینه شده باشد، سرورهای اشتراکی (هاستینگ) می تواند سرعت سایت شما را کاهش دهد.
 2. از CDN استفاده نمایید : می خواهید یک راه سریع برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب سایت خود پیدا کنید؟ فاصله ای که اطلاعات باید بین سرور شما و کاربر نهایی طی کند را کوتاه کنید. یک راه آسان برای انجام اینکار CDN است. CDN شبکه های تحویل محتوا است.آنها در بک اند سایت شما در حال فعالیت هستند تا محتوای وب شما را سریعتر ارائه دهند.چه سایت شما از html , javascript ,تصاویر و ویدئوهای متعدد استفاده نماید ، CDN یک راه افزایش سرعت سایت است.
  افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب- استفاده از cdn
 3. از Gzip برای فشرده سازی فایل استفاده کنید : Gzip شکلی از فشرده سازی داده های سمت سرور است که نقش مهمی در کاهش زمان بارگذاری صفحات دارد. به عبارتی دیگر مجموعه ای از داده ها را می گیرد و برای تحویل بهتر و کارآمد تر به رایانه کاربر کوچکتر می کند. فشرده ساز Gzip اندازه فایل های Html ,CSS و فایل های جاوا اسکریپت را کاهش می دهد.
  در ضمن به این نکته دقت داشته باشید که این فشرده ساز بر روی تصاویر و ویدئوها کار نمی کند . چون قبلا بصورت جداگانه فشرده شده اند.
 4. تعداد درخواست های Http را کاهش دهید :  یک روش ساده و موثر برای کاهش زمان بارگذاری صفحه ، کاهش تعداد درخواست های Http است. زمانی که شخصی از یک صفحه وب بازدید می کند ،مرورگر به سرور وب پینگ می زند و فایل هایی که محتوای صفحه را تشکیل می دهد را از سرور درخواست می کند. هنگامی که سرور به فایل های درخواستی پاسخ می دهد، مرورگر محتوا را در صفحه نمایش می دهد. مرورگر برای هرکدام از فایل هایی که محتوای صفحه را تشکیل می دهد بصورت جداگانه یک درخواست HTTP می فرستد. هر چه تعداد فایل ها در صفحه بیشتر باشد ، درخواست های HTTP بیشتر می شود .در نتیجه زمان بارگذاری صفحه وب بیشتر می شود.
 5. CSS و جاوا اسکریپت را کوچک نمایید : یکی دیگر از تاکتیک های موثر در کاهش زمان بارگذاری صفحات ، کوچک کردن فایل های جاوا اسکریپت و css است. در واقع می توان گفت که کوچک کردن فایل ها فرآیندی است که تمامی کاراکترها  ، نظرات (comment) و فاصله ها (space) غیر ضروری را از کد حذف می کند. حتی نام های متغیرها و توابع را نیز کوتاهتر می کند.
  در نتیجه اینکار کد ساده می شود. هرچقدر بایت داده در کدها و فایل ها کمتر باشد ، فرآیند بارگذاری صفحات آسان تر و کارآمدتر است.
 6. HTML خود را ساده کنید: کدهای Html خود را ساده کنید تا سرعت سایت افزایش یابد. سعی کنید از کدهایی بهینه تر و ساده تر از ساختار html سایت خود استفاده نمایید. از بکار بردن کدهای بیشتر اجتناب نمایید.گاهی می توان یک المان موردنظرتان را به جای استفاده از کدهای بیشتر ، از کدهایی بهینه تر و کمتر استفاده نمایید.
 7. تصاویر را برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات بهینه نمایید : یکی از اصلی ترین متهمین افزایش زمان بارگذاری صفحات ، استفاده از تصاویر بزرگ و متعدد است. برخی از سایت ها از تصاویری با بیش از 1 مگابایت و یا حتی بیش از 5 مگابایت استفاده می کنند. اینکار به شدت سرعت بارگذاری صفحات را کاهش می دهد و موجب نارضایتی کاربران و خروج آنها از صفحه سایت شما می شود. پس تصاویر خود را بهینه نمایید. ولی دقت نمایید که از کیفیت تصاویر شما کاسته نشود.
  چون هدف شما ارائه خدماتی باکیفیت است.
 8. کتابخانه رسانه خود را پاک سازی نمایید : کتابخانه رسانه شما مطمئنا پر از تصاویر قدیمی و یا استفاده نشده است. این تصاویر فقط سرعت وبسایت شما را کاهش می دهند. با تمیز کردن کتابخانه رسانه خود می توانید میانگین زمانی بارگذاری صفحات سایت خود را بهبود ببخشید.
 9. پایگاه داده خود را تمیز نمایید : مانند کتابخانه رسانه ای ، پایگاه داده سایت شما نیز به مرور زمان با یکسری اطلاعات استفاده نشده مانند تصاویر و فایل ها پر می شود. با بهینه سازی پایگاه داده خود می توانید تا سرعت لود صفحات سایت خود را افزایش دهید.
 10. از ریدایرکت کردن اجتناب نمایید : ریدایرکت یا تغییر مسیر URL دستورالعملی است که به طور خودکار کاربر را از یک آدرس Url به آدرس Url دیگری می برد. راه های متفاوتی برای پیاده سازی تغییر مسیر url وجود دارد. redirect301 یکی از راه هایی است که برای حفظ ارزش سئو سایت از آن استفاده می شود. اما بدون توجه به نوع ریدایرکتی که به کار می برید ، فرآیند ریدایرکت سرعت سایت شما را کاهش می دهد. زیرا رفتن از یک صفحه وب به صفحه ای دیگر زمان بر است.بنابراین سعی کنید تا حد امکان از ریدایرکت کردن اجتناب نمایید. یا اینکه تعداد آن را به حداقل برسانید.

افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب -عدم ریدایرکت بیش از حد

 

‏بهبود سرعت بارگذاری صفحات وب

در این مقاله مهم ترین عوامل برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب بیان شد. رعایت این عوامل نقش محسوسی در افزایش سرعت سایت شما دارد. در ادامه می خواهیم به چند سوال مهم در زمینه سرعت صفحات وب پاسخ دهیم:

 • بهترین زمان برای بارگذاری صفحه چقدر است؟
  براساس گوگل ، وب سایت ها باید در کمتر از دوثانیه بارگیری شوند.
 • کاربران چقدر منتظر بارگذاری صفحات وب می مانند ؟
  بر اساس آمار نیمی از کاربران تنها 3 ثانیه برای بارگذاری یک صفحه وب منتظر می مانند.
 • چگونه سرعت یک صفحه را اندازه گیری می کنیم؟
  سرعت صفحه یک معیار واحد نیست. سرعت ترکیبی از چندین عامل است. یکی از عوامل ( LCP) است که عملکرد بارگیری را اندازه گیری می کند. دیگری FID است که زمان تعامل را اندازه می گیرد و باید کمتر از 100 میلی ثانیه باشد.
نتیجه گیری

سرعت سایت از عوامل بسیار تاثیر گذار بر روی سئو سایت است. این عامل در جذب کاربران سایت شما نقش اساسی دارد. بهتر است هرچه زودتر نسبت به افزایش سرعت سایت خود اقدام نمایید. هم چنین در مقاله روش های تست سرعت صفحات می توانید با این ابزارهای کاربردی آشنا شوید.
در صورتی که این مقاله مورد توجه شما همراهان عزیز قرار گرفته است ، خوشحال می شویم آنرا با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.راهنما وردپرس پاسخگوی سوالات بیشمار شما عزیزان در بخش دیدگاه ها می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

راهنما وردپرس-نویسنده بهنام زارعی

من بهنام زارعی نویسنده این مقاله هستم.برای رسیدن به هدف و خواسته خود ساعت ها تلاش و کوشش کردم و هیچ چیز جلودار من نبود.با اراده آهنین ای که در درون همه شما عزیزان است می توانید تا درهای خوشبختی را به روی خود بگشایید. آری ، وردپرس راه تحقق اهداف من و شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.