آموزش افزونه Akismet-ضد اسپم

افزونه ضد اسپم Akismet

آموزش فعال سازی افزونه Akismet

یکی از مشکلاتی که همگی با آن روبرو هستیم ، نظرات اسپم می باشد.معمولا از افزونه های امنیتی وکپچاها برای رفع این مشکل استفاده می کنیم.اما افزونه امنیتی Akismet از بهترین افزونه ها در این زمینه است.اما با توجه به پلن های غیررایگانی که دارد ، همه کاربران را از خود دور می کند.اما ما در این مقاله افزونه ضد اسپم Akismet ، به آموزش فعال سازی افزونه ضد اسپم Akismet بصورت رایگان می پردازیم.پس تا پایان این مقاله با راهنما وردپرس همراه باشید.

فعال سازی افزونه Akismet در وردپرس

برای فعال سازی افزونه Akismet باید در سایت این افزونه یک پلان خریداری نمایید و سپس با وارد کردن کد API در افزونه نصب شده در سایتتان آن را فعال کنید. سازندگان این افزونه برای آن پلان های تجاری را طراحی کرده اند. اما چون این پلان ها به دلار محاسبه می شود ، هزینه بالایی را برای ما به همراه خواهد داشت.
ما در این مقاله روش فعال سازی اکانت Akismet بصورت رایگان را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

نصب و راه اندازی افزونه Akismet

آموزش افزونه Akismet-ضد اسپم

برای نصب و راه اندازی افزونه Akismet می بایست که در ابتدا از لینک قرار داده شده در انتهای صفحه آن را دانلود نمایید.
پس از نصب و فعال سازی افزونه ، نوار سبز رنگی را در پیشخوان خود مشاهده خواهید کرد. از شما می خواهد که تنظیمات افزونه خود را انجام دهید.

آموزش فعال سازی افزونه Akismet-فعال سازی اکانت
با کلیک روی لینک بالا ، به صفحه ی تنظیمات افزونه هدایت می شویم. حال برای فعال سازی افزونه مورد نظر باید یک کلید API وارد نمایید.پس بدین منظور باید روی لینک دکمه آبی رنگ دریافت کلید API کلیک کنید.

آموزش فعال سازی افزونه Akismet-دریافت کلید API

انتقال به سایت Akismet

با کلیک روی دکمه بالا وارد سایت Akismet  می شوید.برای فعال سازی افزونه Akismet روی وردپرستان باید روی گزینه سبز رنگ Activate Akismet کلیک کنید.

آموزش فعال سازی افزونه Akismet-فعال سازی افزونه
حال وارد صفحه پلان ها می شوید که مطابق شکل زیر است :

آموزش فعال سازی افزونه Akismet-پلان ها

عضویت در سایت Akismet

در این صفحه پلن Personal یا شخصی که برای وبسایت های شخصی است را انتخاب کنید. بر روی دکمه Get Personal کلیک کنید.با صفحه ای مطابق شکل زیر روبرو خواهید شد.

آموزش فعال سازی افزونه Akismet-اطلاعات کاربری
خب حالا در این صفحه از شما یکسری اطلاعات در مورد نام و مشخصات و کشور و اطلاعات کارت می خواهد.در ابتدا نام و نام خانوادگی را وارد می کنیم.

آموزش فعال سازی افزونه Akismet-اطلاعات کاربری3
در ادامه در بخش تعیین قیمت در سمت راست یک غلطک تعبیه شده است.حال باید با این غلطک بازی کنید و آنرا به سمت صفر بکشید.حال شما قیمت را به صفر دلار رساندید. در ادامه تمام باکس های پایینی که مربوط به قیمت و پرداخت بود از بین می رود.
آموزش فعال سازی افزونه Akismet-صفرکردن قیمت فعال سازی اکانت

حال می بینید که تنهااطلاعات مربوط به نام و آدرس سایت مورد نظری که می خواهید که افزونه در آن نصب شود کافی است.در ادامه روی دکمه آبی رنگ “continue with personal subscription” کلیک کنید.
پس از چند لحظه کلید API در اختیار شما قرار می گیرد.آن را کپی کنید و سپس وارد سایتتان شوید. در تنظیمات افزونه وارد شوید و سپس در بخش مربوط به API این کد را وارد نمایید تا فعال سازی افزونه اکیسمت روی وردپرس شما صورت پذیرد.

مطابق شکل ، کد را وارد نمایید و سپس برای فعال سازی روی دکمه سمت چپ یعنی “ارتباط با کلید API” کلیک نمایید.

آموزش فعال سازی افزونه Akismet- تایید کلیدAPI

تاییدیه حساب Akismet

پس از وارد کردن اطلاعات فوق و تایید کلید API وارد صفحه ای مطابق شکل زیر می شوید.

آموزش فعال سازیافزونه Akismet-تایید API و تنظیمات

یکسری تنظیمات در این صفحه هست که شما می توانید با توجه به سلیقه خود آنها را انتخاب نمایید.در نهایت روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید. حال افزونه شما فعال است و با کامنت های اسپم مقابله می کند.

نتیجه گیری

مقابله با نظرات اسپم یکی از اهداف همه مدیران وبسایت است.بهترین افزونه در این باره افزونه Akismet است. به دلیل پرداخت دلاری برای فعال سازی این افزونه ، این امر کمی هزینه بردار است. ما به شما در این مقاله نحوه فعال سازی افزونه اکیسمت بصورت رایگان را آموزش دادیم. پس حتما این مقاله آموزشی کاربردی از راهنما وردپرس را مطالعه فرمایید.
چنانچه این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته است ، خوشحال می شویم آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
در ضمن راهنما وردپرس پاسخگوی سوالات شما عزیزان در بخش دیدگاه ها می باشد.

 

 

 

 

راهنما وردپرس-نویسنده بهنام زارعی

من بهنام زارعی نویسنده این مقاله هستم.برای رسیدن به هدف و خواسته خود ساعت ها تلاش و کوشش کردم و هیچ چیز جلودار من نبود.با اراده آهنین ای که در درون همه شما عزیزان است می توانید تا درهای خوشبختی را به روی خود بگشایید. آری ، وردپرس راه تحقق اهداف من و شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.