آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor

افزونه ویرایشگر مدیریت وردپرس | Admin menu editor

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor

افزونه admin menu editor یکی از بهترین افزونه ها برای مدیریت کاربران و ویرایش مدیریت وردپرس است. این افزونه به شما این امکان را می دهد که بتوانید منوی مدیریت وردپرس خود را تغییر دهید. اگر می خواهید کاری کنید که یکسری از قابلیت های از منوی مدیریت وردپرس شما حذف شود یا تغییر دهید، این افزونه اینکار را برای شما امکان می سازد.
در این مقاله از راهنما وردپرس به آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس با استفاده از افزونه Admin menu editor می پردازیم. پس تا پایان این مقاله یا ما همراه باشید.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس

برای ویرایش پیشخوان یا مدیریت وردپرس و تغییر در منوها یا مخفی کردن آنها برای نقش های کاربری مختلف شما نیاز به یک افزونه دارید. یکی از بهترین افزونه ها برای ویرایش مدیریت وردپرس افزونه Admin menu editor می باشد. برای کار با این افزونه در ابتدا در پایین صفحه فایل افزونه را دانلود نمایید.سپس وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و در منوی افزونه و زیر منوی افزودن ورود کنید. در اینجا افزونه مورد نظر را نصب و فعال نمایید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با نصب افزونه وردپرس بدست بیاورید می توانید از مقاله نصب افزونه وردپرس استفاده نمایید.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس

آموزش افزونه Admin menu editor

پس از نصب و فعال سازی افزونه منوی این افزونه به تنظیمات پیشخوان وردپرس اضافه می گردد. وارد این منو شوید.صفحه ای مطابق شکل زیر را مشاهده می کنید.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor

همانطور که مشاهده می کنید افزونه Admin menu editor گزینه های مختلفی را برای ویرایش کردن منوهای مدیریت وردپرس در اختیارمان می گذارد. در این صفحه ما تمامی منوها و زیرمنوهای مدیریت وردپرس خود را مشاهده می کنیم و می توان با تغییر در آنها ، منوی مدیریت وردپرس خود را ویرایش کنیم. اما قبل از هرچیز باید یکسری تنظیمات برای این افزونه انجام بدهید.

تنظیمات افزونه Admin menu editor

وارد تب ” setting” شوید. در این صفحه می توانید تنظیماتی برای انتخاب افرادی که به Menu Editor دسترسی دارند انجام بدهید.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor
هم چنین می توانید تغییراتی در طرح رنگی و مکانی که می خواهید که منو در آن نمایش داده شود را انجام بدهید.
هم چنین در گزینه بعدی قادر خواهید بود که از قابلیت multisite استفاده نمایید. یعنی با استفاده از این گزینه می توانید در نمایش منوی سایت خود تغییر ایجاد کنید. می توانید باانتخاب گزینه “Global” آن را بصورت همیشگی و همانطور که در همه منوهای مدیریتی هست قراربدهید.یا با انتخاب گزینه “Per site” می توانید یک منوی متفاوت با بقیه منوهای سایت انتخاب نمایید.
شما می توانید به این قسمت دست نزنید و از تنظیمات پیش فرض استفاده نمایید. پس از پایان کار روی گزینه ” ذخیره تغییرات ” کلیک نمایید.

ویرایش کردن منوها در پنل مدیریت وردپرس

با استفاده از افزونه Admin menu editor  شما تنها با کشیدن و رها کردن المان ها می توانید تا منوی مدنظرتان را بر سر جای خود قرار داده و آنرا رسم نمایید. با اینکار شما می توانید یک منوی خاص برای خود و کاربران خود تهیه نمایید.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor-تنظیمات

اگر می خواهید نام این منوهای وردپرس را تغییر دهید یا یک آدرس دیگری را به آن لینک دهید ، کافی است که از فلش کوچکی که در سمت راست منو دیده می شود استفاده نمایید. با اینکار یک پنجره جدید کشویی باز می شود که باید یکسری تنظیمات به شرح زیر برای آن انجام بدهید:

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor-تنظیمات

Menu title : در اینجا می توانید نام منوی مدنظرتان را تغییر دهید.
Target page : در ادامه می توانید برای منوهای خود یک لینک انتخاب نمایید. برای اینکار کافی است تا نام صفحه مورد نظر را در این قسمت انتخاب نمایید.
URL : در این قسمت شما می توانید آدرس صفحه ای که می خواهید به آن لینک بدهید را مشخص کنید.
Required Capabilities : با این تنظیم می توانید مشخص کنید که چه نوع کاربرانی می توانند این صفحات را مشاهده کنند.مثلا کاربر با قابلیت “edit_pages” می تواند منوی برگه ها را مشخص کند.
Extra Capabilities : این منو یکی از کاربردی ترین منوها در این بخش است . با این تنظیم می توانید منو را از کاربرانی خاص که مدنظرتان نیست مخفی کنید. هم چنین می توانید کاربرانی که می توانند به این منو دسترسی داشته باشند را نیز مشخص نمایید.
پس از انجام این تنظیمات باید بر روی گزینه “Save Changes” در بالای صفحه کلید نمایید.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس

ایجاد منوی جدید در پیشخوان وردپرس

شما با این افزونه قادر خواهید بود که منوی جدیدی را نیز به منوی پیشخوان وردپرس خود اضافه نمایید. برای اینکار روی گزینه New Menu در نوار ابزار خود کلیک نمایید. افزونه Admin menu editor یک منوی جدید در زیر آخرین منوی پیشخوان وردپرس شما ایجاد می کند.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor-تنظیمات افزونه

حال در تنظیمات منو میتوانید تا تغییراتی را بر روی این منو تازه ایجاده شده ، اعمال نمایید:
در بخش Menu title یک عنوان برای این منو جدید وارد نمایید.

در قسمت Target Page می توانید صفحه هدفی را که می خواهید این منو به آن صفحه برود را ایجاد نمایید.تنظیم این صفحه مشخص می کند که وقتی کاربر بر روی صفحه هدف کلیک می کند چه اتفاقی رخ بدهد و کاربر به کدام صفحه برود.

در بخش Extra Capabilities می توانید دسترسی به این منوهای سفارشی ایجاد شده را اعمال نمایید.
در نهایت با کلیک بر روی لینک Show advanced options  تنظیمات دیگری ظاهر می شود. میتوانید آنها را نیز تنظیم نمایید.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor-تنظیمات افزونه

این گزینه های جدید شامل :

  • تغییر آیکون
  • مشاهده کلاس css منو و تغییر در آن
  • اضافه کردن ID به منو
  • تغییر عنوان پنجره

برای حذف کردن منو باید در نوار ابزارها بر روی گزینه delete menu کلیک نمایید.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor-حذف کردن منو

پنهان کردن منو با افزونه Admin Menu Editor

برای اینکه یک منو را از یک نقش یا کاربر مخفی کنید باید در بخش “Extra capabilities” را بر روی قابلیتی که این نقش ندارد تنظیم کنید. بعنوان مثال اگر بخواهید یک منو را ازتمامی کاربران به جز نقشی مانند مدیر وبسایت پنهان کنید. در این حالت کافی است  پنجره کشویی Extra capabilities را باز کنید . در این حالت تمامی نقش هایی که در سایت شما وجود دارد نمایان می گردد.
با این کار متوجه می شوید که چندین قابلیت خاص تنها برای مدیر سایت موجود است مثل : “Active_plugins” , “Manage_options”, “Switch_themes و توانایی های دیگری فقط برای مدیران وبسایت ها وجود دارد.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor-مخفی کردن منو

افزونه Admin menu editor

حال فقط کافی است که گزینه “Extra Capabilities ” را به هرکدام از این گزینه ها تغییر دهید تا این منو فقط برای مدیران نمایان گردد و کاربران غیر از مدیر نتوانند آن را مشاهده کنند.
این افزونه یک جدول پیشنهادات نیز به کاربران برای انتخاب بهترین توانایی از بین این توانایی ها ارائه می دهد.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor-مخفی کردن منو

در بخش سمت راست جدول ، ستون Suggestion توانایی که نقش های زیر آن ندارند را نشان می دهد. بعنوان مثال شما می توانید با حرکت دادن موس خود برروی نام هر توانایی ، می بینید که کدام نقش ها می توانند با انتخاب کردن این توانایی به منو آن دسترسی داشته باشند.این توانایی ها با مارک کردن نقش ها با رنگ سبز مشخص می گردد.

به این چند نکته توجه داشته باشید : 

  • برای اینکه یک منوی سطح بالا را حذف نمایید باید تمامی زیر منوهای آن را نیز پنهان نمایید. در غیر اینصورت تا زمانی که حداقل یک زیر منو قابل رویت داشته باشد ،این منو قابل مشاهده خواهد بود.
  • شما می توانید در بخش Extra capabilities به جای استفاده از توانایی ها ، آن را روی ID بگذارید.با اینکار این منو از دید همه کاربران پنهان می شود. یعنی با تغییر تنظیمات مثلا به Author این منو از سایر نقش های کاربری حتی از مدیر سایت نیز پنهان می گردد.

پنهان کردن منو بدون بستن دسترسی به آن

وقتی با استفاده از تنظیمات Extra capabilities یک منو را پنهان می کنید، موجب می شود که منو از دسترس خارج گردد.کاربرانی که توانایی های انتخاب شده را دارا نیستند ، حتی اگر دستی آدرس صفحه را تایپ کنند نیز نمی توانند وارد صفحه مدیریت شوند.
شما می توانید بدون اینکه جلو دسترسی این کاربران را بگیرید یک منو را از لیست منوها پنهان کنید. برای اینکار کافی است تا منوی مورد نظر را انتخاب و گزینه Hide without preventing access  از منوی نوار ابزار ، انتخاب نمایید. با اینکار این منو از دید همگی کاربران پنهان می شود ولی آنهایی که نقش کاربری شان توانایی لازم را دارد، هم چنان می توانند به صفحه مربوطه دسترسی داشته باشند.

آموزش نحوه ویرایش مدیریت وردپرس-آموزش افزونه admin menu editor-پنهان کردن منو بدون محدود کردن دسترسی

آموزش افزونه Admin menu editor

در این مقاله به بررسی افزونه ویرایشگر مدیریت وردپرس یا Admin Menu Editor پرداختیم. با ان افزونه می توانید منوی پیشخوان وردپرس خود را به شکل دلخواه و با سطح دسترسی دلخواه در بیاورید.
در صورتی که این مقاله مورد پسند شما دوستان عزیز قرار گرفته است ،خوشحال می شویم که آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. راهنما وردپرس پاسخگوی سوالات شما عزیزان در بخش دیدگاه ها می باشد.

دانلود افزونه Admin menu editor

 

 

 

راهنما وردپرس-نویسنده بهنام زارعی

من بهنام زارعی نویسنده این مقاله هستم.برای رسیدن به هدف و خواسته خود ساعت ها تلاش و کوشش کردم و هیچ چیز جلودار من نبود.با اراده آهنین ای که در درون همه شما عزیزان است می توانید تا درهای خوشبختی را به روی خود بگشایید. آری ، وردپرس راه تحقق اهداف من و شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.